|E shtunë, Tetor 21, 2017

Vritet nje reporter italian ne Ukrahinen lindore. 

C_4_articolo_2046987__ImageGallery__imageGalleryItem_3_imageUkrahine – Një fotoreporter italian është raportuar se është vrarë në Ukrainën lindore.
Ministria e Jashtme e Italisë ka njoftuar se Andrea Rocchelli, besohet se është vrarë më 24 maj, në afërsi të qytetit Slovynask, ku seperatistët pro-rusë po luftonin ndaj trupave qeveritare të Ukrainës.
Deklarata e ministrisë saktëson se trupi i pajetë i gazetarit do të mirret nga spitali kur të identifikohet edhe një shtetas rus që është viktimë e që ka qenë përkthyesi i fotoreporterit. Raportet kanë bërë me dije se gazetari italian dhe përkthyesi i tij rus, janë goditur nga mortaja.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja si do ruhen hetuesit e Byrosë, blindohen gjyqtarët me oficerë

Përpos garancisë financiare dhe juridike, hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe prokurorët e Prokurorisë së Posaçme do t’u garantohet...

Close