|E hënë, Qershor 26, 2017

Vritet nje reporter italian ne Ukrahinen lindore. 

C_4_articolo_2046987__ImageGallery__imageGalleryItem_3_imageUkrahine – Një fotoreporter italian është raportuar se është vrarë në Ukrainën lindore.
Ministria e Jashtme e Italisë ka njoftuar se Andrea Rocchelli, besohet se është vrarë më 24 maj, në afërsi të qytetit Slovynask, ku seperatistët pro-rusë po luftonin ndaj trupave qeveritare të Ukrainës.
Deklarata e ministrisë saktëson se trupi i pajetë i gazetarit do të mirret nga spitali kur të identifikohet edhe një shtetas rus që është viktimë e që ka qenë përkthyesi i fotoreporterit. Raportet kanë bërë me dije se gazetari italian dhe përkthyesi i tij rus, janë goditur nga mortaja.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Manjani: Biznesi i kanabisit financoi ruajtjen e rezultatit të PS-së të 2013 https://t.co/iBI17c9J77 https://t.co/iAk881Y48y
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Basha: Me nenin 13 Rama synon t’u mbyllë gojën dhe të dënojë gazetarët

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Rama se fshihet pas nenit 13 të ligjit për aktivitetin e prokurorisë...

Close