|E martë, Qershor 27, 2017

Vuçiç – Beteja e Koshares, Beteja e Dytë e Kosovës 

Serbi – Në Serbi është përkujtuar 18 vjetori i Betejës së Koshares, në të cilën pjesëtarët e UÇK-së morën përfundimisht kontrollin në kufirin shqiptaro – shqiptar dhe karakollin ku qëndronte Ushtria pushtuese e Serbisë.

Në këtë Betejë, siç e pranojnë zyrtarë serbë, kanë rënë 108 ushtarë të Serbisë.

Duke përkujtuar këtë betejë, e cila është zhvilluar gjatë muajit prill 1999, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur atë Beteja e Dytë e Kosovës dhe Termopilet serbe, njofton “Politika” e Beogradit.

Presidenti serb, i cili sot ka zbuluar një shtatore të ushtarit të vrarë, hungarez ka thënë ai, por i lindur në Beograd, ka premtuar se për ushtarët e vrarë në Koshare do të ngrihet një përmendore e madhe në Serbi.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia arreston kandidaten për presidente, pse protestoi e zhveshur (video)

Policia franceze ka arrestuar kandidaten për presidente të vendit pasi ajo ishte topless dhe u ngatërrua me një aktiviste të...

Close