|E shtunë, Janar 20, 2018

Vuçiç – Qeveria e Kosovës jo më shumicë shqiptare, ‘Lista Serbe’ OK 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn.

 Sipas tij, Lista Serbe kishte tri opsione: Qeverinë me Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen, subjekt ky që, sipas tij, “synon bashkimin e Kosovës me Shqipërinë”. Opsion tjetër thotë se ishte që kjo Listë të mos e mbështeste askënd, ndërsa deklaron se ai u përcaktua për opsionin e tretë, për votën për Qeverinë Haradinaj.

Ai mbështet këtë vendim, duke thënë se shqiptarët për herë të parë në Qeverinë e Kosovës nuk e kanë shumicën.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
bledi-mane
Bombë në Rinas ?

Nga BLEDI MANE - U...

Close