|E shtunë, Shkurt 24, 2018

Xhihadisti shqiptar në emisionin “Le Iene” në Italia 1shokon shikuesit . 

140c48672459f5b26e4cd7980b0d0adf_LNuk ka kaluar as edhe një muaj nga masakra në zyrat e gazetës Charlie Hebdo, në Paris ku vdiqën 12 persona dhe tani një tjetër terrorist, këtë herë shqiptar ka ritheksuar bindjet radikale që po “shkundin” Europën.

Në emisionin “Le Iene” në Italia 1, gazetari Luigi Pelazza arriti të bindë një xhihadist shqiptar që ti shpjegonte se çfarë po ndodh me islamin radikal, si dhe çfarë janë në gjendje të bëjnë ekstremistët për vetëm disa karikatura që ironizojnë profetin Muhamed. Gazetari udhëtoi në një fshat shqiptar që nga pamjet dukej i mbuluar me borë por pa zbuluar emrin.

Edhe vetë terroristi preferoi të mbulonte fytyrën për të mos e zbuluar identitetin por theksoi se ishte nga Shqipëria.

“Ne e kemi Muhamedin më të shtrenjtë se prindërit tanë. Në të gjtihë Europën ka celula që janë gati të hyjnë në aksion kundër objektivave perëndimore, sepse sipas xhihadistit shqiptar, Perëndimi është kthyer në një vend ku promovohen homoseksualiteti, pedofilia, drogat, alkooli dhe stili i jetës së tepruar.

“Nëse do të vinin në shtëpinë tënde dhe të përdhunonin gruan, vajzat e tua ti çfarë do të bëje” pyeti terroristi shqiptar, gazetarin Pelazza. “Unë kam shkuar në Turqi nga aeroporti i Rinasit dhe pastaj hyra në Siri. Kam bërë kërkesa kur isha atje që të vishja një rrip eksplozivi për të shpërthyer veten si kamikaze mes ushtarëve, por më thanë që do të më japin leje kur të jetë nevoja. Ka me qindra kërkesa për tu bërë kamikaze” shtoi në rrëfimin tronditës shqiptari.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ndërronë jetë mësuesi Pandeli Gjini

Fier  Pas nje semundje te...

Close