|E martë, Tetor 24, 2017

Yoshinori Ohsumi fitues i Nobelit në Mjekësi 

Biologu japonez, Yoshinori Ohsumi, e ka fituar çmimin Nobel për Fiziologji ose Mjekësi për vitin 2016 për zbulimet që i ka bërë rreth “autophagy’s” se si trupi përkeqësohet dhe riciklon komponentë qelizorë.

Puna e tij thelbësore është e rëndësishme sepse ndihmon në të kuptuarit dhe në të shpjeguarit se çfarë është gabim në një seri sëmundjesh, nga kanceri te Parkinsoni, transmeton “Express”.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rashica – E ardhmja e Kombëtares Kuq e Zi (foto)

Milot Rashica ka debutuar për fanellën kuqezi në miqësoren që Shqipëria e fitoi 2:0 ndaj Luksemburgut Talenti  shqiptar, i cili...

Close