|E enjte, Prill 27, 2017

Zbulohen 3 ton kanabis në Rrëshen/ Policia braktis aksionin, pritet ardhja e RENEA-s 

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, denoncon një rast që nëse është i vërtetë, përbën një skandal më vete sa i përket implikimit të policisë në kultivimin dhe trafikun e drogës.

Ai thotë se Policia e Rrëshenit nuk pranon të ndërhyjë në një magazinë ku ndodhen 3 ton kanabis, edhe pse aty ndodhen forcat e krimit ekonomik nga Lezha. Pritet që çështja të zgjidhet me ndërhyrjen e forcave RENEA.

“Pazaret e drogës tashmë kanë kaluar nga konflikte mes bandash në përplasje brenda vetë Policisë. Në këto momente tek magazinat e ish pularisë në qytetin e Rrëshenit zbulohen sasi të frikshme droge. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se janë rreth 3 ton drogë. Banesa është rrethuar nga një grup i policisë të krimit organizuar të Drejtorisë Lezhë. Policia e Rreshenit nuk pranon të ndërhyjë dhe i ka braktisur ndërkohë dhe uniformat blu të drejtorisë Lezhë nuk po guxojnë të ndërhyjnë. Pritet të vine nga RENEA .Kjo është ” Policia që duam” në Kanabistan”, shkruan Noka në faqen e tij në Facebook.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Studimi/ Ekspertët – Jo HEC-e mbi Vjosē https://t.co/XEo2h4UHEt https://t.co/5vBJi0WkCJ
11,380 people follow ALB365
Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic Lorensom Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic woolies0 Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic B_Happy_ Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic AndrijaF Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic xodlvm13 Twitter Pic Shawncha Twitter Pic adrianol Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Lufta kundër terrorit fillon përsëri

Nga BOGDAN AURESEU dhe JOSE GARSIA - MARGALLO Y MARFIL  Terrorizmi po përhapet si murtaja në Evropën mesjetare Propozohet themelimi...

Close