|E hënë, Shkurt 20, 2017

Zëvendësohen me kodin e ri numrat telefonikë me prefikset 381, 377 dhe 386 

Kosovë – Sot është arritur Marrëveshja për kodin telefonik shtetëror të Kosovës, mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, ka bërë të ditur Qeveria. Kosova tashmë do ta ketë kodin telefonik shtetëror të saj që është 383, i cili do të alokohet nga ITU më 15 dhjetor 2016.

Marrëveshja parasheh largimin e të gjitha kodeve ekzistuese (381,377, 386) dhe përdorimin vetëm të kodit shtetëror të Kosovës 383 për thirrje ndërkombëtare.

Por, kur do të largohen ato? Sipas Qeverisë, ato do të mbeten në përdorim edhe për një kohë.

Gjatë një periudhe tranzitore, deri në implementim të kodit shtetëror të Kosovës, do të përdoret numeracion i dyfisht, ka njoftuar Qeveria.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
CR7 kontrollohet nga antidopingu.

Spanjë - Në shtëpinë e Realit, “Valdebebas”, ditën e enjte kanë zbarkuar mjekët e UEFA-s për t’u ushtruar një kontroll...

Close