|E enjte, Dhjetor 14, 2017

Zgjedhjet – Meta rikonfirmohet në krye të LSI 

Ilir Meta është rikonfirmuar kryetari i ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim, duke marrë 76 % të votave të anëtarëve të kësaj force politike.

Përparim Spahiu u rendit i dyti me 12.1% të votave dhe Shezai Rrokaj mori 11.9%.

Në një konferencë për mediat, LSI tha se morën pjesë në votim 42 mijë e 300 anëtarë të regjistruar ose 84.29%. Në kutitë e votimit u gjetën 42 370 fletë votimi nga të cilat 41 862 u vlerësuan të vlefshme dhe 508 të pavlefshme.

Rezultatet e votimit

Ilir Meta 31 815 vota ose 76 %

Përparim Spahiu mori 5165 vota ose 12.1%

Shezai Rrokaj mori  4982 vota, ose  11.9 %

One Response to Zgjedhjet – Meta rikonfirmohet në krye të LSI

  1. mgn

    Kjo e ben ate partine e trete me te madhe ne vend. Ne zgjedhjet e vitit te ardhshem, LSI mund te behet forca e dyte dhe Ilir Meta te behet kryeminister.

     

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
iPhone 8 ende pa dalë në treg klonohet në Kinë (video)

Modeli më i ri i telefonit të...

Close