|E hënë, Shkurt 27, 2017

Zgjedhjet – Meta rikonfirmohet në krye të LSI 

Ilir Meta është rikonfirmuar kryetari i ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim, duke marrë 76 % të votave të anëtarëve të kësaj force politike.

Përparim Spahiu u rendit i dyti me 12.1% të votave dhe Shezai Rrokaj mori 11.9%.

Në një konferencë për mediat, LSI tha se morën pjesë në votim 42 mijë e 300 anëtarë të regjistruar ose 84.29%. Në kutitë e votimit u gjetën 42 370 fletë votimi nga të cilat 41 862 u vlerësuan të vlefshme dhe 508 të pavlefshme.

Rezultatet e votimit

Ilir Meta 31 815 vota ose 76 %

Përparim Spahiu mori 5165 vota ose 12.1%

Shezai Rrokaj mori  4982 vota, ose  11.9 %

One Response to Zgjedhjet – Meta rikonfirmohet në krye të LSI

  1. mgn

    Kjo e ben ate partine e trete me te madhe ne vend. Ne zgjedhjet e vitit te ardhshem, LSI mund te behet forca e dyte dhe Ilir Meta te behet kryeminister.

     

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pranga 2 vëllezërve në Itali, sekuestrohen 400 kg kokainë (foto e video)

Itali - Dy vëllezër shqiptarë Gazmend e Azem Tahiraj janë arrestuar nga policia italiane në kuadër të një operacioni i...

Close