|E enjte, Qershor 29, 2017

” Zgjohet ” Gjinushi. S’dua post ministri, por përfaqësim në pushtet. 

images    Tiranë – Ish-kryetari i Kuvendit, Skënder Gjinushi, shpreson që partia e tij të hyjë në qeveri pas marrjes së statusit kandidat.

“Personalisht nuk kam kërkuar dhe pasur post ministri, por vetëm njëherë kam qenë kryetar Kuvendi. Pushteti ndahet në parim, por nuk mund të jetë aritmetikë e pastër në këtë periudhë, se ka qenë edhe periudhë e vështirë. Por, unë kam qenë i bindur se statusi do të merret, sepse kjo vinte me ndryshimin e qeverisë, dhe se qeveria duhet të tregonte se ishte ndryshe nga ajo e mëparshmja. Pres që, meqë Europa po i hap dyert Shqipërisë, PS-ja s’duhet t’i mbajë dyert e mbyllura për PSD-në”, tha Gjinushi për Panoramën.

Për sa i përket qeverisjes në 300 ditët e para të saj, Gjinushi komenton: “Një qeveri, që të ketë sukses, duhet të ketë vullnetin pozitiv, aftësitë e ekipeve që drejtojnë dhe mbështetje. Që të kesh suksesin e duhur, duhet të kesh edhe krahët e duhur. Ky koalicion parazgjedhor s’mundet t’i ndryshojë termat, meqenëse ndryshoi situata, që nuk ishte më i miri i duhur, sipas nesh. I qëndroj asaj që ishte një opozitë e konsoliduar, e cila shkonte drejt një fitoreje”.

Gjinushi flet gjithashtu edhe për Lazaratin, ku thotë se pas ligjërimit të skafeve në ‘96-n dhe firmave piramidale, Berisha ligjëroi edhe drogën në këtë fshat.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Miratohet qeveria teknike

Maqedoni -Parlamenti i Maqedonisë ka miratuar me 95 vota dhe vetëm dy kundër, për krijimin e qeverisë kalimtare. Miratimi i...

Close