|E hënë, Shkurt 20, 2017

Zidane me rezultate më të mira se Guardiola dhe Mourinho 

Zinedine Zidane vazhdon të shkruaj histori me skuadrën e Real Madridit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane po vazhdon të drejtoj me shumë sukses skuadrën spanjolle dhe të thyej shumë rekorde.

Fillimisht Zidane u bë trajneri i parë që e fiton Ligën e Kampionëve për më pak se gjashtë muaj në drejtim të skuadrës spanjolle.

Ai tashmë ka shkuar në 31 ndeshje pa humbje në të gjitha garat, duke barazuar Carlo Ancelottin dhe është vetëm 3 ndeshje larg historisë në futbollin spanjoll.

Por, kjo nuk është e gjitha, pasi Zidane ka thyer edhe rekordin e pikëve të fituar në 33 ndeshje në La Liga, duke lënë mbrapa Pep Guardioln e Barcelonës, dhe Jose Mourinhon.

Zidane në 33 ndeshje ka fituar 86 pikë, dy më shumë se sa Migel Munoz në vendin e dytë, katër më shumë se sa Guardiola dhe gjashtë më shumë se sa Jose Mourinho.

alb365/Express/

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia arrestoi 2 shtetas

Fier - Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Gazmir Veliu,...

Close