|E enjte, Qershor 29, 2017

Zjarri shkrumbon dy banesa. 

elbasan-zjarr-n-euml-nj-euml-banes-euml-digjen-t-euml-gjall-euml-burr-euml-e-grua_hd      Fier – Dy banesa,pjesë e një godinë dy katëshe, janë përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të ditës së hënë Ngjarja është rregjistruar në lagjen “Liri” të qyteti Fier. Godina më parë ka shërbyer si kopësht fëmijësh, ndërsa Bashkia ka strehuar atje familje të pastreha. Zjarri ka shkrumbuar tërësisht shtëpinë e shtetases Liri Lulaj, e cila ndodhte në katin e pare, ndërsa ka djegur pjesërisht banesën e shtetases Luljeta Xhafa, e cila banon në katin e dytë.
Sipas dëshmitarëve në vendngjarje, flakët janë dktuar rreth orës 06 30 të mëngjesit të ditës së Hënë, fillimisht në katin e parë dhe më pas flakët kanë përpirë edhe katin e dytë të ish kopështit. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrëfikëse dhe forca të policisë së rendit. Këta të fundit kanë evakuar dhe banorët dhe pas një aksioni, kanë shuar zjarrin. Dëmet janë të konsiderueshme në materiale, fatmirësisht nuk ka lëndime në njërëz.
Mendohet paraprakisht se shkak i rënies së flakëve mund të jetë një shkëndijë elektrike në rrjetin shpërndarës të godinës.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kreu i partisë vllahe ABDE, Petraj – Pse jo me deputetë në Parlamentin e 2017

Vijon procesi I riorganizimit të partisë vllahe ABDE në shkallë vendi. Kreu I kësaj partie Edmond Petraj ka qënë një...

Close