Monday, March 20, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETNdërtime pa leje/ Rama: Sot kam firmosur 15 urdhra konfiskimi

Ndërtime pa leje/ Rama: Sot kam firmosur 15 urdhra konfiskimi

Këtë të hënë kryeministri Edi Rama ka folur edhe mbi ndërtimet pa leje. Kryeqeveritari ka thënë se paraditen e sotme ka firmosur 15 urdhëra konfiskimi ndërtesah.

“Çfarë nuk na dëgjuan veshët. Ç’nuk ju thanë kur e nisëm operacionin e ligjzbatimit për shkeljet e lejeve të ndërtimit për qëllim fitimi! Por mes sfidave të mëdha të kohës që jetojmë dhe llumit të pandarë ditë e natë të gjysëm të vërtetave, që janë edhe gënjeshtrat më të mëdha, do të vazhdoj t’ju them atë që bëj, e do vazhdoj ta bëj atë që them.”, shkruan Rama.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: