Monday, March 20, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMEDua Lipa: katari si mbajti premtimet

Dua Lipa: katari si mbajti premtimet

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, pasi dhuroi një super koncert në Tiranë, Dua Lipa foli edhe për ”pjesëmarrjen” e saj të diskutueshme në Katar 2022 për Botërorin, duke thënë se ishte e pakënaqur me thashethemet.

Për të spekulimet se do të performonte në këtë event të Botërorit nuk i kanë pëlqyer pasi “bien në kundërshtim me bindjet e mia”.

“Ata bënë premtime për të drejtat e njeriut kur nënshkruan marrëveshjen për Kupën e Botës, të cilat nuk janë përmbushur në mënyrë të kënaqshme për të drejtat e punëtorëve migrantë, të drejtat e grave, të drejtat LGBTQ dhe lirinë e shprehjes. Çfarë lloj mesazhi dërgon nëse këto premtime nuk do të thonë asgjë?”, tha Dua.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: