Monday, March 20, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVrau në 1997, arrestohet në Gjermani 44-vjeçari shqiptar

Vrau në 1997, arrestohet në Gjermani 44-vjeçari shqiptar

Oficerët e policisë federale në aeroportin e Dyseldorfit ka identifikuar dhe ndaluar një shqiptar 44-vjeçar, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar si pjesë e një kontrolli të rastësishëm në dalje në një fluturim për në Barcelonë/Spanjë.

Autoritetet irlandeze lëshuan një urdhër arresti për 44-vjeçarin në prill të vitit të kaluar për krime të lidhura me drogën. Por kur u kontrolluan gjurmët e gishtave të të dyshuarit në komisariatin federal, rezultoi se i dyshuari ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare për 26 vite për vrasje me detaje të ndryshme personale.

Sipas këtyre, i dënuari mësohet se në vitin 1997 ka vrarë me armë zjarri një shqiptar. Urdhri i arrestit iu hap nga policia federale.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: