Monday, March 20, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËZbulimi/ Tiffany & Co: Ky është ylli i BTS, Jimin ambasador...

Zbulimi/ Tiffany & Co: Ky është ylli i BTS, Jimin ambasador të markës

Ndërsa markat e luksit vazhdojnë të përballen me luksin e lulëzuar të Koresë së Jugut. tregu. Tiffany & Co. ka zbuluar yllin e K-pop Jimin si ambasadorin e saj më të ri të markës.

Këngëtari i BTS, emri i plotë i të cilit është Park Jimin, do të shfaqet në fushatën e tij të parë për markën këtë pranverë, tha argjendaria të enjten.

Njoftimi u shoqërua me një foto të një Jimin pa këmishë i veshur me një kostum të zi dhe një koleksion të byzylykëve “Lock” të markës.

Ai bëhet ylli i dytë i K-pop-it që lidh një marrëveshje me Tiffany & Co në vitet e fundit, pas Rosé nga grupi i vajzave.

Blackpink u zbulua si një markë ambasador në 2021.

Në një deklaratë për shtyp, këngëtarja e përshkroi partneritetin si “një nder të madh”, duke shtuar se argjendaria ka “pasion për dizajnin, inovacionin dhe artin”.

Koreja e Jugut, së bashku me Kinën, ka qenë thelbësore në rritjen e Tiffany & Co. që kur konglomerati luksoz LVMH njoftoi se po blinte argjendarinë në vitin 2019.

Faqja e internetit e kompanisë aktualisht liston mbi 20 dyqane në vend, duke përfshirë më shumë se një duzinë në kryeqyteti Seul.

Në janar, LVMH raportoi se Tiffany & Co. kishte shijuar një “vit rekord” në 2022 mes një rritjeje prej 18% të të ardhurave për divizionin e bizhuterive dhe orëve të konglomeratit, i cili përfshin gjithashtu markat kryesore si Bulgari, TAG Heuer dhe Chaumet. LEXO TJETER Pse K-pop sundon javën e modës

Bizhuteritë e nivelit të lartë po kërkojnë gjithnjë e më shumë të shfrytëzojnë fuqinë e K-pop-it, me shokun e grupit të Blackpink, Jisoo, i cili u zbulua si fytyra e re e Cartier majin e kaluar.

Etiketat e modës si Chanel, Prada, Gucci kanë njoftuar gjithashtu partneritete me këngëtarë, aktorë koreano-jugorë ose të dyja vitet e fundit.

Morgan Stanley raportoi këtë luks shpenzimet në vend ishin rritur 24% vitin e kaluar në 16.8 miliardë dollarë. Kjo barazohet me 325 dollarë për frymë, për të cilën banka e investimeve tha se i bën koreano-jugorët shpenzuesit më të mëdhenj të luksit në botë.

Njoftimi i së enjtes vjen ndërsa Jimin përgatitet të lançojë një album të ri solo, “Face”, më vonë këtë muaj. BTS ka qenë në pauzë që nga viti i kaluar pasi anëtarët e saj shërbejnë – ose përgatiten për të shërbyer – shërbimin e tyre të detyrueshëm ushtarak.

Pothuajse të gjithë burrat e Koresë së Jugut të aftë duhet të shërbejnë në ushtri nga mosha 18 deri në 28 vjeç, megjithëse një ligj i miratuar në vitin 2020 lejon disa figura të profilit të lartë, si artistët dhe atletët, të shtyjnë shërbimin e tyre ushtarak deri në moshën. nga 30.

Anëtari më i vjetër i grupit, Jin, u regjistrua në dhjetor, por Jimin (i cili, në moshën 27 vjeç, është ndër anëtarët më të rinj të BTS) ende nuk ka njoftuar se kur do të shërbejë. Ai u zbulua si ambasador i markës për shtëpinë franceze të modës Dior në janar. Përgjithmonë i ri, i bukur dhe pa skandale: Rritja e ndikuesve virtualë të Koresë së Jugut

Grupi i parë K-pop që u nominua ndonjëherë për një çmim Grammy, BTS kishte bashkëpunuar me një tjetër markë në pronësi të LVMH, Louis Vuitton, përpara se të shpallte ndërprerjen e tij.

Në një deklaratë, nënkryetari ekzekutiv i Tiffany & Co për produktin dhe komunikimin, Alexandre Arnault, e përshkroi Jimin si një “artist dhe interpretues të shumëanshëm”.

“Ai mishëron energjinë, stilin dhe ndjenjën e modernitetit që mishëron Tiffany and Co.”, shtoi Arnault, i cili është djali i pronarit miliarder të LVMH, Bernard Arnault.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: