Monday, March 20, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBasha tall tra..n me deputetët që i kërkuan dorëheqjen, nuk ka dhënë...

Basha tall tra..n me deputetët që i kërkuan dorëheqjen, nuk ka dhënë dorëheqje nga kryetar

Një vit pasi ka dhënë dorëheqjen publikisht si kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha rezulton të jetë ende ligjërisht në drejtim të kësaj force politike. Zyrtarishtë Basha figuron kryetar i PD dhe për asnjë çast nuk ka dhënë dorëheqje zyrtare, edhe pse me fjalë e ka deklaruar gjl që do të thotë është tallur me besimin e deputetlve që e kanë mbështetur dhe i kërkuan dorëheqjen.

Grupi i Alibeajt ka depozituar sot një kërkesë në KQZ për të regjistruar PD-në zgjedhjet e 14 majit.

Pjesë e dosjes është një letër e Lulzim Bashës, i cili në cilësinë e kryetarit të PD-së autorizon nënkryetarin Enkelejd Alibeaj dhe sekretarin e përgjithshëm, Gazmend Bardhi të përfaqësojnë këtë forcë politike./Syri

ImageImageImage© SYRI.net
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: