Monday, March 20, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMEDënohet çiklisti se i vrau macen ministrit

Dënohet çiklisti se i vrau macen ministrit

Një çiklist profesionit në San Marino i quajtur Antoni Tiberi u gjobit dhe u pezullua nga ekipi i tij pasi vrau me armë macen e një ministri.

Sportisti 21-vjeçar tregon se nuk ishte qëllimi i tij të vriste macen, por thjesht po provonte pushkën e tij me ajër kur ajo u shkrep drejtpërdrejt në kokën e felinit.

Por qëlloi që macja fatkeqe i përkiste fqinjit të tij, Federico Pedini Amati, me detyrë Ministër i Turizmit dhe Postës.

Zyrtari i lartë nuk e la që ngjarja të mbaronte me kaq dhe reagoi i nervozuar me gjobën 4000 dollarëshe që gjykata vendosi për çiklistin.

 “Macja nuk bezdiste askënd. Ajo ishte pjesë e familjes prej shumë vitesh dhe vajza ime e vogël ishte shumë e lidhur me të. Nuk mund të vrasësh kafshën shtëpiake të dikujt dhe të shpëtosh me një gjobë”, u shpreh Pedini Amati.

Për këtë akt reagoi dhe ekipi i Trek-Segafredo, i cili e pezulloi Tiberin për 20 ditë dhe kërkoi prej tij që të shprehte keqardhjen për ngjarjen e ndodhur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: