Monday, March 20, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPD Rroskovec: SPAK duhet të nisi hetimet ndaj kryebashkiakes Majlinda Bufi, tenderat...

PD Rroskovec: SPAK duhet të nisi hetimet ndaj kryebashkiakes Majlinda Bufi, tenderat e zhvilluara të gjithë me shkelje

Emels Xhaxhaj kryetar i PD dega  Rroskovec deklaratë për mediat.
SPAK  duhet të nisi hetimey për kryetaren e bashkisë Majlinda Bufi në lidhje me tenderat e zhvilluara, të gjithë me shkelje.


Në lidhje me tenderat e  zhvilluara Ai ka pohuar se edhe pse kemi kryer denoncime të shumta asnjëherë prokuroria apo SPAK nuk kanë vepruar mbi të.


Xhaxhaj ka renditur disa nga shkeljet që janë kryer prej saj. Në tenderat e zhvilluara ka munguar konkurenca  dhe këto vertetohen nga buletinet e botuara, tha ai.
Xhaxhaj ka pohuar se kërkojnë publikisht që SPAK  dhe prokuroria të verifikojnë veprimet antiligjore e korruptive që kryen kryebashkiakia Majlinda Bufi. Të njëjta kërkesa dhe vetëm e njëjta firmë fituese, PSE?


Çdo veprim antiligjor I kryer nga kryebashkiakia Majlinda Bufi apo firmë fituese tenderash kundërligjore do të dërgohen para ligjit sapo bashkinë ta drejtohet nga kandidati I PD pas 14 majit. Cdo shkelje e dokumentuar do ti dërgohet SPAK dhe organeve të tjera hetimore e ligjzbatuese

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: