Friday, September 30, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTGjimshiti, gabim dhe gol

Gjimshiti, gabim dhe gol

Atalanta nuk heq dorë nga lufta për një vend në Europa League dhe për ta bërë këtë kishte nevojë edhe për golin e Berat Gjimshitit. Në ndeshjen e javës së 36 të Serie A, skuadra e Gasperinit mposhti 1-3 Spezian dhe u afrua në -3 nga Lazio me 59 pikë. Në kulmin e pjesës së parë Muriel (16′) zhbllokoi lojën me ftohtësi, me një veprim brilan brenda zonës. Më pas bergamaskët u shpërqendruan, më saktësisht Gjimshiti, në topin e gjatë dhe Verde (30′) barazon rezultatin në kundërsulm. Në pjesën e dytë zikaltërit shtuan xhirot dhe mbyllën ndeshjen falë një goditjeje me kokë të Gjjimshitit (73′) dhe një goditje precize nga Pasaliç (87′). Për ligurët, kjo është humbja e katërt radhazi dhe gjithcka për cështjen e shpëtimit është shtyrë.

Protagonist në të mirë e të keq, Gjimshiti është vlerësuar me notën 6: në pjesën e parë mbrojtësi i kombëtares u befasua nga topi i gjatë i për Verden së bashku me gjithë shokët e repartit, por në pjesën e dytë u justifikua duke firmosur dyfishgimin me një goditje me kokë. 30 minuta e dicka më shumë edhe për Rey Manaj, i aktivizuar për Spezian në minutën e 59, por sulmuesi i kombëtares nuk mundi të bënte asgjë për të kaluar bashkëatdhetarin e tij kundërshtar në këtë ndeshje.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: