Sunday, November 27, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËSot gjysmëfinalja e parë e Eurovisionit, Ronela e para

Sot gjysmëfinalja e parë e Eurovisionit, Ronela e para

Sonte në orën 21:00, çelet nata e parë e Eurovisionit dhe festivalin do ta hapi artistja shqiptare Ronela Hajati.

Përpos zhurmës së krijuar, në një analizë të bërë nga faqja e njohur Wiwibloggs, faqja e pavarur më e ndjekur në botë për Eurovision-in, shanset e Shqipërisë nuk ishin aq të forta sa ata prisnin, sepse gjatë provave zyrtare Ronela pati probleme teknike me mikrofonin dhe efektet skenike (jo për fat të saj).

Sipas tyre, shanset për kualifikim janë:

1. Ukraina – 100%
2. Greqia – 99%
3. Norvegjia – 98%
4. Hollanda – 97%
5. Portugalia – 92%
6. Armenia – 90%
7. Shqipëria – 75%
8. Moldavia – 61%
9. Letonia – 55%
10. Austria – 48%
11. Zvicra – 46%
12. Islanda – 38%
13. Lituania – 35%
14. Kroacia – 26%
15. Danimarka – 18%
16. Sllovenia – 14%
17. Bullgaria – 7%

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: