Monday, May 16, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOPoetja Majlinda Rama, magjike në botën e letrave

Poetja Majlinda Rama, magjike në botën e letrave

“Proza është mjeshtri e të rrëfyerit dhe prodhim i ‘punëtorisë’ së quajtur imagjinatë, ndërkaq poezia është lulishte dhe pranvera e ndjesive, dhe andaj ajo është si ‘ylber’ që bart të gjitha ngjyrat e shpirit. Dhe të paktë janë autorët që, po aq, sa janë mjeshtër të të rrëfyerit, pra, po aq, sa posedojnë begatinë imagjinative, të jenë edhe kopshtar të lulishtes së shpirtit” , do të shkruante Kim Mehmeti për gazetaren dhe shkrimtaren fierake Majlinda Nana Rama.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LINI KOMENTIN TUAJ

%d bloggers like this: