Monday, June 27, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOVrasja e rojes së serave Petraq Gjikës, flasin bashkëfshatat

Vrasja e rojes së serave Petraq Gjikës, flasin bashkëfshatat

Fshati Mbrostar Ura në Fier është tronditur nga një ngjarje e rëndë mëngjesin e sotëm, ku një 67-vjeccar u gjet i vrarë në vendin e punës.

Ngjarja ndodhi në një serë të kultivimit të perimeve, ku i moshuari punonte prej disa kohësh. Petraq Gjika u gjet i vrarë me disa plagë thike në trup. Një bashkëfshatar i tij pohoi se viktima ishte njeri i mirë dhe se prej kohësh punonte si roje.

Petraq Gjika

“Kishte shumë kohë që punonte këtu te serat. Kam qenë jashtë se di nëse ka pasur konflikte. Ishte njeri i mirë. Më fliste, i flisja.”, tha banori i zonës.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LINI KOMENTIN TUAJ

%d bloggers like this: