Thursday, August 18, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETHarta e re gjyqësore/ Prokurori i Përgjithshëm Çela jep OK-in

Harta e re gjyqësore/ Prokurori i Përgjithshëm Çela jep OK-in

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela ka dhënë dakordësinë e tij për hartën e re gjyqësore të krijuar nga Këshilli i Lartë Gjyqësor. Në letrën drejtuar Ministrisë së Drejtësisë, Çela thotë se vlerëson bashkërendimin dhe koordinimin ndërinstitucional për të lehtësuar ngarkesën dhe për të mbështetur veprimtarinë e prokurorëve me numër të kufizuar.

Ndërkohë në shumë qytete avokatët kanë bojkotuar në kundështim të hartës duke thënë se vendimi është arbitrar, cenon interesat e komunitetit, duke rritur kështu dhe kostot te qytetarët dhe dëmtuar aksesin në drejtësi.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: