Wednesday, February 8, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËDrita Ziri, bukuroshja që fitoi “Miss Shqipëria 2022”

Drita Ziri, bukuroshja që fitoi “Miss Shqipëria 2022”

Zgjidhet “Miss Shqipëria 2022”. Vajza me emrin Drita Ziri ka rrëmbyer kurorën e më të bukurës shqiptare për këtë vit. Ajo u përzgjodh mbrëmjen e kaluar në eventin që u zhvillua në Porto Palermos në Himarë mes 27 finalisteve.

Nën moton “Një Miss, Një Kala, Një Histori”, eventi i zhvilluar mori vëmendjen e mediave në edicionin e 24.

Fituesja Ziri rezulton të jetë e përfshirë prej të paktën dy vitesh në botën e modelingut. Ajo ka pozuar në Stamboll dhe Tiranë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: