Sunday, November 27, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarr në pyllin e Sodës/ Policia: Ishte i qëllimshëm

Zjarr në pyllin e Sodës/ Policia: Ishte i qëllimshëm

Disa vatra zjarri janë konstatuar mbrëmjen e sotme në pyllin e Sodës në Vlorë.

Zjarri rrezikon që të përhapet për shkak se kanë marrë flakë disa pemë të vjetra, të cilat gjenden në zonë.

Policia thotë dyshohet se zjarri ishte i qellimshem dhe se forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje, duke bërë të mundur shuarjen e flakëve dhe parandalimin e një katastrofe mjedisore.

Ende nuk dihen autorët e vënies së zjarrit në këtë zonë të pasur me drurë dhe pisha të larta.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: