Tuesday, September 27, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMposhti Mançester Sitin, Liverpool fiton Superkupën e Anglisë

Mposhti Mançester Sitin, Liverpool fiton Superkupën e Anglisë

Liverpul është fituesi i Superkupës së Anglisë duke mundur 3 – 1 Mançester Sitin të shtunën në Leister.

Golat për “të kuqtë” i shënuan Aleksandër Arnold, Salah dhe Nunjez, ndërsa për Sitin barazoi përkohësisht Alvarez.

Kjo fitore shënon trofeun e 16-të i Superkupës së Anglisë për Liverpulin.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: