Thursday, August 18, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETPiperi i zi është erza më e rëndësishme

Piperi i zi është erza më e rëndësishme

Piperi i zi është një erzë e pashmangshme në pothuajse çdo vakt. A e dinit se piperi i zi, është gjithashtu shumë i mirë për shëndetin tuaj? Vetëm dy lugë të mesme piper i zi përmbajnë 9% vitaminë K dhe 7% hekur

Piperi i zi përmirëson tretjen, zvogëlon prodhimin e gazrave në zorrë dhe mundësinë e fryrjes pas një vakti. Gjithashtu, ju ndihmon të shpëtoni prej toksinave nga trupi, duke nxitur djersitjen dhe urinimin.

Lëkura e piperit kokërr nxit ndarjen e qelizave yndyrore, e cila çon në humbje efektive të peshës. Kjo erëz është e dobishme dhe për shumë gjëra tjera.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: