Thursday, August 18, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTANATO - Vuçiçit: Nëse rrezikohet Kosova, do të ndërhyjmë

NATO – Vuçiçit: Nëse rrezikohet Kosova, do të ndërhyjmë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç, ku ka biseduar pas ngjarje të fundit të ndodhura në veri të Kosovës.

Numri një i NATO-s ia ka bërë të qartë kreut të shtetit serb, se nëse do të cënohet stabiliteti i Kosovës, forcat Euroatlantike janë të gatshme të ndërhyjnë.

Detajet e bisedës mes Stoltenberg dhe Vuçiç janë rërë të ditura në twitter.

Postimi:

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: