Tuesday, September 27, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZemërimi/ Faqa e policisë: Të vrisni natën, të qani ditën!

Zemërimi/ Faqa e policisë: Të vrisni natën, të qani ditën!

Kreu i policisë së shtetit Gledis Nano njoftoi shkarkimin nga detyra të të gjithë zinxhirit komandues për shkak të ngjarjes në Himarë ku një efektiv i mori jetën një vajze 7 vjeç me skafin e tij.

Por qytetarët e kanë konsideruar këtë një akt për të shfryrë zemërimin qytetar për ngjarjen e rëndë. Në njoftimin e bërë në faqen e policisë së shtetit në Facebook kanë qenë me qindra komente të gjitha me indinjatë për atë që ka ndodhur.

Ata kërkojnë largimin e ministrit të brendshëm Bledi Çuçi, ministres së Turizmit Mirela Kumbaro dhe drejtorit të policisë Gledis Nano.

Në fillim administratorët e faqes së policisë nisën të fshinin komentet, por më pas u dorëzuan.RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: