Thursday, August 18, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta: Rama do të përfundojë nën këmbët e popullit të lirisë

Meta: Rama do të përfundojë nën këmbët e popullit të lirisë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka theksuar se Rama do përfundojë nën këmbët e popullit të lirisë.

Sipas tij, ky është një premtim dhe se kryeministri shumë shpejt “do ta mësojë shumë mirë kush është populli i Shqipërisë”.

Jam i sigurt që drejtësinë do ta bëjë populli. Drejtësia është nën presionin Ramës.

Kemi pasur opozitën të kapur nga qeveria, drejtësia do fillojë të çlirohet kur të shohë popullin që do ngrihet. Besoj tek populli. Ai do ta mësoj shumë mirë dhe shumë shpjet kush është populli i Shqipërisë meqë mendon se e ka futur në laborator. Do e shijojë ku do përfundojë, nën këmbët e popullit të Lirisë, është premtim“, tha Meta në një konferencë për mediat.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: