Friday, September 30, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIHidhen firmat/ Rama i jep Alabbar portin e Durrësit

Hidhen firmat/ Rama i jep Alabbar portin e Durrësit

Qeveria shqiptare firmosi këtë të mërkurë një memorandum bashkëpunimi për realizimin e projektit “Durrës Yahts & Marina”.

Në një njërën anë ishte shteti shqiptar me Albanian Seaports Development Company ndërsa në anën tjetër “Eagle Hills Real Estate Development” që përfaqësohej nga investitori Muhammed El Alabbar.

Projekti i shumëpërfolur për të cilin nuk kabnë munguar edhe akuzat do të shtrihet në portin ekzistues të Durrësit i cili do të zhvendoset në Porto Romano.

Kryeministri Rama nuk la pa shigjetuar kritikët duke u shprehur se janë 2 miliardë dollarë investime që do të transformojnë zonën.

Gjatë gjithë kësaj kohe opozita është shprehur se projekti nuk ka transparencë dhe së nuk është e qartë kush fshihet pas këtij investimi. 

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: