Friday, September 30, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti në Malas të Mallakastrës, 2 prej të plagosurve dërgohen në Tiranë

Aksidenti në Malas të Mallakastrës, 2 prej të plagosurve dërgohen në Tiranë

Bilanci i aksidentit të mbrëmshëm në aksin rrugor Fier – Tepelene, në vendin e quajtur Malas ka qenë i rëndë për personat e përfshirë në aksident.

Të dhënat nga Spitali Rajonal Fier dhe të afërm të të aksidentuarve, bëjnë me dije se në aksident kanë mbetur të plagosur 8 persona: nga keta 6 të rritur dhe 2 fëmijë:

2 janë dërguar ne Tirane në gjendje të rëndë, një prej është shtetase italiane. Për momentin, 1 person është në reanimacion, shtetas italian, dhe 1 tjeter ne observacion.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: