Wednesday, February 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËNdryshon ”Miss Universe” pas 70 vjetësh, tani në garë nënat dhe gratë...

Ndryshon ”Miss Universe” pas 70 vjetësh, tani në garë nënat dhe gratë e martuara

Pas më shumë se 70 vitesh, konkursi global i “Miss Universe” po bën ndryshime të mëdha në procesin e përzgjedhjes. Duke filluar nga viti i ardhshëm, konkursi do të lejojë gratë dhe nënat e martuara të konkurrojnë.

“Ne të gjithë besojmë se gratë duhet të kenë liri mbi jetën e tyre dhe se vendimet personale të një njeriu nuk duhet të jenë pengesë për suksesin e tyre”, tha konkursi në një deklaratë.

Rregullat e reja do të hyjnë në fuqi për konkursin e 72-të të “Miss Universe” në 2023.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: