Wednesday, February 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËGjashtë kandidatët për kreun e FRPD shpalosin platformat tek të rinjtë demokrat...

Gjashtë kandidatët për kreun e FRPD shpalosin platformat tek të rinjtë demokrat fierakë.

Fier – Gjashtë kandidatët për kryetar të FRPD nisin takimet me të rinjtë demokrat në bazë
Takimi i parë në Fier , kandidatët shpalosin platformat e tyre, gjashtë kandidatëtqë garojnë për kreun e FRPD janë :

Alesia Balliu
Arnold Kariqi
Artion Barjamaj
Barbara Doda
Besart Xhaferi
Mariglent Doçi

6 kandidatët për kryetar të FRPD shpalosin platformat e tyre për të marr kreun e këtij forumi

Takimin e ka hapur deputeti i qarkut Fier Luan Baçi

Vlersoj kandidatët dhe seriozitetin e punës tyre si dhe punën e grupeve të punës së qarkut për organizimin e takimeve pasi ky i sotmi është takimi i parë në qarkun e Fierit. Jemi të privilegjuar dhe suksese

Arnoldi

Duhet të njohim kontributin e gjithsecilit, duke thënë se FRPD duhet të njihet jo si e vetme e Tiranës por si e të gjithsecilit prej nesh me perfaqsues ne keshillit kombetar

Kliko linkun https://fb.watch/fKFcUPqTRt/

Thonë që jugu nuk kanë shumë aktivistë por qënka e kundërta.
Të krijojmë forum rinor energjik, me të mirë në Shqipëri të denjë për në Europë të kordinohemi të gjirhë me njeri tjetrin ne shkallë vendi

Barbara

Kam besuar se PD i ka kapacitetet, të ndryshojë forumi, të ndryshoj PD, të ndryshojmë të gjithë që të sjellim ndryshimin

Marigleni

Meritoktacia ka lënë për të dëshiruar në forumi rinor. Të rinjtë ktu jamë indiferentë. Angazhimi juaj fillonë që sot tek koha që keni lënë ju që na dlgjoni ne sot
Një pjesë ka ikur jahstë dhe ju nuk u ka ardhur momenti të ikni. pse? sepse ne nuk kemi ngjallur shpresë tek ju.

Besarti

Kemi pasur opozitarizëm brenda PD, cfare ka ndodhur e dimë, partia nuk ka qene funksionale sepse ne aty kemi qene. Forumi rinor ka mbajtur peshën, por nga vjedhjet e votave pësuam humbjen.
Rinia e moshes 18 -31 vj ka ikur, ka emigruar sepse ky eshte rreziku, emigrimi
Duhet rinisur nga dicka dhe mendoj qe rinia ta kthej PD ne alternative që të zgjidhe cdo skandal qe po kryen rilindja. Te japim zgjidhje konkrete te risim shpresën

Alesia

Te sjellim shprese rinise shqiptare shqiptareve per te rezuar këtë qeveri

Takimi eshte kryer dhe formë debati ku të rinjtë demokrat në Fier u kanë drejtuar pyetje kandiatëve ALB365

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: