Saturday, December 3, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEMartohet Shkëlzeni me Arminën, Berisha ngre dolli

Martohet Shkëlzeni me Arminën, Berisha ngre dolli

Kanë dalë detaje të reja nga ajo që po ndodh në dasmën e Shkëzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha. Ai ka kurorëzuar sot lidhjen e tij 10-vjeçare me blogeren Armina Mevlani.

Ceremonia po zhvillohet këtë të diel në një lokal në zonën e Shijakut. Mësohet se janë të ftuar rreth 300 persona, miq e të afërm të çiftit. Sipas traditës, babai i dhëndrit ka marrë fjalën në nisje të ceremonisë për të mikpritur të ftuarit dhe për të çelur dasmën.

Ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha i është dashur të ngrejë dolli mbajë edhe një fjalë.

“Të dashur Armina dhe Shkëlzen! Dasmat, fjalime nuk duan ndaj dhe unë shkurt dua të them vetëm dy fjalë. Uroj nga zemra Arminën dhe Shkëlzenin, të cilët kurorëzojnë dashurinë dhe miqësinë e tyre disa vjeçare, sonte në këtë ceremoni, në këtë dasmë, me miqtë dhe të afërmit e tyre” – tha Berisha.

Pas dolli së Berishës ka qenë radha e çiftit që të bëjë vallëzimin. Aktorja Olta Gixhari ndërkohë ka postuar në rrjetin e saj social Instagram, një video nga kërcimi i çiftit, ku në një moment, Shkëlzeni e merr në krah Arminën.

dasmën
dasmën
foto galeri
foto galeri
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: