Sunday, November 27, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËJa data kur rregullohet pema e Vitit të RiJa data kur rregullohet

Ja data kur rregullohet pema e Vitit të RiJa data kur rregullohet

Festat e fundvitit po afrojnë, dhe pa pemën ikonike festa nuk është e njëjtë. 27 Nëntori është data më ideale për të filluar të vendosni pemën dhe dekorimet tuaja.

Pse? Pikërisht sepse tradita e do katër të diela para ditës së Krishtlindjes. Dhe këtë vit përkon me datën 27 Nëntor.

Data për të hequr pemët e Krishtlindjeve është gjithmonë mjaft strikte. 5 janari, nata e dymbëdhjetë nga dita e Krishtlindjes nga Kisha në Angli, është koha e këshilluar për të vendosur dekorimet përsëri në papafingo.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: