Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËKate Middleton nderon Princeshë Diana në kurorëzim

Kate Middleton nderon Princeshë Diana në kurorëzim

Për kurorëzimin e Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla në Westminster Abbey Kate Middleton mori pjesë në ceremoni e veshur me një gjerdan diamanti që i përkiste mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II, si dhe një palë vathë me perla që i përkisnin princeshës së ndjerë Diana.

Por Kate nuk ishte e vetmja nga familja e saj  pati një moment mbretëror, duke pasur parasysh se vajza e saj 8-vjeçare Princesha Charlotte tregoi se ajo ishte mini e saj me pamjen e adhurueshme mbretërore. Dyshes iu bashkuan babai Princ William dhe vëllezërit e motrat e Charlotte, Princi George, 9 vjeç dhe Princi Louis, 5 vjeç.

Dhe megjithëse dita është mjaft e veçantë për Charles, vlen të përmendet se Princi George gjithashtu pati një rol shumë të rëndësishëm për këtë rast, duke shërbyer si një nga katër Faqet e Nderit. Kjo e bëri zyrtarisht atë mbretërorin më të ri që kishte një rol zyrtar – që përfshinte ecjen në procesion dhe mbajtjen e rrobave të gjyshit të tij brenda Westminster Abbey – për kurorëzimin.

Përpara ceremonisë, William dhe Kate shprehën gëzimin e tyre që fëmija i tyre i madh kishte një rol kaq të madh gjatë këtij rasti. “Prindërit e tij janë shumë të emocionuar dhe të kënaqur për rolin e tij”, tha më parë për People një zëdhënës i Princit dhe Princeshës së Uellsit. “Është diçka për të cilën prindërit e tij kanë menduar gjatë dhe shumë dhe e presin me padurim – dhe jam i sigurt që edhe George është gjithashtu”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME