Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËShqetësohet Veliaj, shfryn ndaj editorialit të Shkullakut

Shqetësohet Veliaj, shfryn ndaj editorialit të Shkullakut

Në konfliktin e fundit në vathën e qeverisë, për kullën në qendër të Tiranës, nervat e kanë lëshuar edhe Erion Veliajn. Nën trysni nga dokumentat që po i jep opozitës nga ekzili Arben Ahmetaj dhe debatit për betonizimin e kryeqytetit ai ka reaguar ndaj një editoriali në Lapsi.al.të Armand Shkullakut. Shkullaku në analizën e tij hidhte hipotezën se nje klan tjetër brenda mazhorancës donte të njolloste Ramën duke hiperbolizuar faktin se ai i ka dhën leje ndërtimi Shkëlzen Berishës.

Kulla e re/ Kush po i luan fijet në sulmin kundër Ramës

Vetëm pak minuta pas botimin në Lapsi.al Veliaj reagoi në Tvitter:”Për të ndihmuar edhe ata të paktët që s’e kanë kuptuar se ku është katandisur truri i kalbur i opozitarizmit në këtë vend, u sugjeroj të mbyllin hundët dhe lexojnë artikullin e mëposhtëm! Nuk thonë kot tironsit menia gjo e modhe dhe mirë e kishte Edi Rama sot, vesi këtij soji të ulët do i dalë veç me shpirtin”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME