Friday, March 31, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZË10 arsye pse koalicioni " Bashkë fitojmë" po e tremb kaq shumë...

10 arsye pse koalicioni ” Bashkë fitojmë” po e tremb kaq shumë Rilindjen:

10 arsye pse koalicioni ” Bashke fitojme” po e tremb kaq shume Rilindjen:

1- Me ne fund,ka nje bashkepunim dhe bashkim te sinqerte opozitar!

2- Qytetaret e kane me te lehte per ta perkthyer pakenaqesine e tyre ne kutite e votimit,ku do te numerohet e do te vleje cdo vote.

3- Votat qe humbisnin kur partite garonin me vete, te cilat nuk mjaftonin per nje te zgjedhur me shume, tashme do te bien ne ” thesin e madh te koalicionit” kunder Rilindjes dhe do te prodhojne me shume rezultat konkret,pavaresisht emrit te partise perfituese ne zona te caktuara te vendit.

4- Ky bashkepunim ka treguar te jete i suksesshem dhe solid, edhe ne te kaluaren,ku u rriten pagat, pensionet, u bene hapa shume te rendesushme drejt integrimit europian etj

5- Shpifjet dhe diversionet prej disa muajsh, me kosto aq te larte mediatike e financiare, per te krijuar ndasi e percarje midis kampit opozitar, nuk sherbyen per asgje.

6- Qytetaret e pavendosur,qe i perkasin “elektoratit gri” ndihen me te sigurte dhe politikisht me afer nje koalicioni te madh opozitar, sesa ndaj nje qeverie kaq shume korruptuar,qe ka nje dekade ne pushtet.

7- Entuziazmi dhe fryma per ndryshim krijohet shume here me shpejt kur ka nje bashkerendim kombetar te aksionit opozitar.

8- Aleatet e Rames,pseudo-opozitaret, e kane te pamundur tashme demin ndaj Opozites se Bashkuar.

9- Shume shqiptare qe Rilindja i deboi, jane me te motivuar te kthehen per te votuar ndryshimin, kur shikojne qendrueshmeri dhe seriozitet ne kauzen opozitare.

  1. Krijimi i koalicionit eshte nje hap gjigand ndaj fitores se pakthyeshme te 14 Majit ne te gjithe Shqiperine !
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: