Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËDASHNORET QË NDIHMOJNË DREJTËSINË

DASHNORET QË NDIHMOJNË DREJTËSINË

Nga Petrit Vasili – Te tjera dashnore priten te ndhmojne drejtesine…ashtu si dashnorja e McGonigal!

E dashura e McGonigal ka orientuar qarte hetimin e FBI-se tek mafiozet qeveritare te Tiranes dhe pikerisht tek Edi Rama.

Me tej hetimi i gjithanshem i FBI per Mc Gonigal tregon qarte fare se te gjitha gjurmet e aferes se tmerrshme mafioze te çonin ne Tirane drejt e tek zyra e Edi Rames.

Mattathias Schwartz i Businessinsider
tregon qarte ne nje shkrim te fundit:

“se si Allison Guerriero, dashnorja e McGonigal, ka komunikuar me Z.William Sweeney, i cili ishte në krye të zyrës së FBI-së në New York duke i thene se duhet të shihte veprimet e McGonigal në Shqipëri.”

McGonigal ishte bërë mik me Edi Ramen dhe kishte shkuar disa herë në Shqipëri, udhëtime, që dolen në akuzën kunder Mc Gonigal.

“Në nëntor 2021, FBI po e hetonte McGonigal. Dy agjentë u shfaqën në derën e Guerrieros, thotë ajo, i treguan një foto të McGonigal me kryeministrin shqiptar Edi Rama, dhe e pyetën për bashkëveprimin mes tyre.”

Dashnoret filluan te flasin dhe ta ndihmojne drejtesine.

Dashnore te tjera te keqtrajtuara e te dhunuara nga mafioze mashtruesë dhe me karrige qeveritare me siguri qe po flasin dhe do flasin edhe me shume…. qe drejtesia te vihet ne vend!

Kohe me shume shume informacione kjo, njeri me i rende se tjetri, por me thene te drejten ky informacioni i ketyre dashnoreve po ndihmon jo pak…!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME