Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET17 punonjës të burgut Fier lihen në arrest shtëpie

17 punonjës të burgut Fier lihen në arrest shtëpie

Të gjithë punonjësit e burgut të Fierit janë dënuar me masën arrest shtëpie në mungesë për shpërdorim detyre.

Ata dyshohet se kanë abuzuar me lejet e hyrje-daljeve të të dënuarve.

Të akuzuarit nuk kanë qenë të pranishëm kur është dhënë vendimi dhe Policia Gjyqësore është ngarkuar me ekzekutimin e vendimeve.

I kontaktuar drejtori i burgut Fier Ervin Bushi ka pohuar se nuk është.në dieni të kësaj ngjarje, e kam marr vesh nga media, veprimet jane kryer nga gjykata e Tiranës, tha Bushi.

Tre ditë më parë ministri i drejtësisë Ullsi Manja ishte në burgun Fier ku prezantuan uniformat dhe pagat e reja të punonjësve të burgjeve por pas largimit ë medias ai i ka folur shumë ashpër vartësve të vet, pohuan burime kofidenciale nga ku burg.

Burime te tjera informacioni pohojnë se këta punonjes ka qënë të kohës kur ky burg është drejtuar nga paraarfhësi i Ervin Bushit

Vijon…

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME