Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti në Lushnje, vdes një nga të plagosurit

Aksidenti në Lushnje, vdes një nga të plagosurit

Lushnje – Ka ndërruar jetë një nga te plagosurit e aksidentit ne Lushnje në mesditën e sotme. Gramoz Xhumari nuk ka mundur ti mbijetoje plageve dhe ka nderruar jete ne spitalin e traumes ndersa drejtuesi i motocikletes eshte ne gjendje koma ne spitalin e traumes ne Tirane.

Xhumari tentoi te kalonte rrugen nga njeri krah ne tjetrin dhe e ka perplasur motorrcikleta e drejtuar nga Ledjon Duro.

Policia Lushnjë

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Fier referuan materialet në Prokurori pasi ditën e sotme, në vendin e quajtur “Rotondo e Plugut”, Lushnjë, shtetasi L. D., 37 vjeç, banues në Lushnjë, duke drejtuar motomjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e motomjetit dhe ka përplasur një këmbësor, shtetasin G. D., 49 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Shtetasi L. D. ndodhet në spitalin e Traumës Tiranë, në kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME