Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTAksidenti në Patra, ndërroi jetë sportisti shqiptar

Aksidenti në Patra, ndërroi jetë sportisti shqiptar

Greqi – Atmosfera në botën e sportit në Patra, Greqi është e rënduar që nga vdekja në një aksident rrugor të vrapuesit shqiptar, 25-vjeç, Denis Giura , i cili vdiq të mërkurën mbrëma kur humbi kontrollin e mjetit në kthesë pasi doli nga tuneli i parë në Tabachana të kryeqytetit të vogël rajonal akean.

Hetimi i Departamentit Hetimor të Qarkullimit në Patras po vijon për zbardhjen e saktë të shkaqeve dhe rrethanave të aksidentit me informacionin e cituar nga pelop.gr ku thuhet se 25-vjeçari nuk ka qenë i lidhur me rripin e sigurimit kur makina e tij ka përfunduar në shufrat metalikë të ndarësit.

Sipas të njëjtave informacione, plaga vdekjeprurëse në qafë e 25-vjeçarit mund të mos jetë për shkak të goditjes, por nga një goditje e ardhur nga “hapja” e airbag-it të shoferit.

Gjithashtu, theksohet se, sipas autopsisë së Policisë Rrugore, gomat e makinës që drejtohej nga 25-vjeçari Denis janë konstatuar në gjendje të mirë.

Humbja e fëmijës “të artë” të atletikës së Patrës, Denis Giura, ka futur në zi familjen e tij, kolegët e tij.

Të gjithë ata që e njohën përmendin në mënyrë të veçantë moralin, modestinë dhe punën e palodhur që e karakterizuan.

Varrimin e tij është planifikuar për të shtunën në Shqipëri.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME