Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArrestimi i tre vjedhësve, ja autori kryesor

Arrestimi i tre vjedhësve, ja autori kryesor

 Policia ndalon 3 shtetas të cilët dyshohet se kryenin vjedhje dyqanesh me anë të thyerjeve

Tre shtetas kanë rënë në pranga të policisë mesditën e sotme në lagjen “8 Shkurti” në Fier.
Tre të ndaluarit jane Arteus  Muhaj,  Griseld   Mandreja dhe   Mikel   Malaj të cilët dyshohen se kanë  kryer vjedhje të disa dyqaneve me anë të thyerjes.

Burime informacioni nga policia vendore Fier pohojnë se i dyshuari kryesor i këtyre vjedhjeve të kryera në dyqane me anë të thyerjes ka qënë shtetasi Griseld Mandreja i vitlindjes 1982. Ky shtetas ëshë mbajtur nën vëzhgim të rrept policor ku më pas është zbardhur enigma se cilët ishin bashkëpuntorët dhe ku e strehonin mallin e vjedhur.

Në oren 10 të mëngjesit të sotëm policia shkoi ne baneën e marr me qera prej tyre ku kreu ndalimin e tyre si autore te dyshuar të vjedhjes së dyqaneve por edhe sekuestroi nje sasi malli si rroba e aparate telefoni celular në cilësine e proves materiale  


Tre të  ndaluarit akuzohen per veprat penale te vjedhjes me dhune në bashkëpunim me ane te thyerjes te pesë dyqaneve

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME