Wednesday, November 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTChelsea barazon me Everton

Chelsea barazon me Everton

Pas dy fitoreve radhazi në Premierligë, Chelsea është ndalë me barazim nga Evertoni.

Ndeshja e zhvilluar në “Stamford Bridge” përfundoi me rezultatin 2:2, shkruan Gazeta Express.

Kjo ndeshje i takoi javës së 28-të.

Joao Felix (52′) dhe Kai Havertz (76′ – nga penalltia) shënuan për “Blutë”.

Ndërkaq, Abdoulaye Doucoure (69′) dhe Ellis Simms (89′) shënuan për mysafirët nga Liverpooli.

Chelsea pas këtij barazimi ka 38 pikë dhe vazhdon të jetë në pozitën e dhjetë në tabelë.

Evertoni me 26 pikë ndodhet në pozitën e 15-të.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME