Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDako u la në burg, u bashkohet Kokës, Bllakos në paraburgimin e...

Dako u la në burg, u bashkohet Kokës, Bllakos në paraburgimin e Durrsit

Gjykata e Posaçme ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako i arrestuar dy ditë më parë për shpërdorim detyre në dy raste.

Ish-kryebashkiaku i Durrësit, është dërguar në paraburgim në Durrës në të njëjtin vend me Lefter Kokën dhe me ish-deputetin e PS Alqi Bllakon.SPAK kërkoi arrestimit e Vangjush Dakos për shkak të ndërtimit të kateve shtesë pa leje të një pallati në qytetin e Durrësit në 2010. Pallati u ndërtua pa leje dhe ishte planifikuar për 7 kate. Ish-kryebashkiaku firmosi lejen e tij në vitin 2014 teksa ishte bërë 11 kate. Episodi i dytë lidhet me tenderin e shëtitores së plazhit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME