Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIElon Musk: Do të ndryshojë logon e Twitter-it

Elon Musk: Do të ndryshojë logon e Twitter-it

Elon Musk postoi në llogarinë e tij zyrtare të dielën se Twitter do të ndryshojë logon e tij në një “X”.

Në një seri postimesh në Twitter, Musk tha: “Dhe së shpejti do t’i themi lamtumirën logos së Twitter-it dhe gradualisht, të gjithë zogjve”.

Në të njëjtën seri postimesh, ai postoi “Paint It Black”, përpara se të niste një sondazh  “Ndrysho ngjyrën e platformës në të zezë”. “Nëse një logo mjaft e mirë X postohet sonte, ne do të bëjmë transmetimin e drejtpërdrejtë në mbarë botën nesër,” vazhdoi ai.

Një nga njerëzit më të pasur në botë, Musk, dikur i njohur për përpjekjet e tij inovative përmes kompanive SpaceX dhe Tesla për të lëshuar raketa dhe për të ndërtuar makina elektrike, tani bëhet kryefjalë për komentet e tij  në llogarinë e tij personale në Twitter – shpesh duke ndarë teori konspirative dhe duke u futur në grindje publike në platformën e mediave sociale.

Elon bëri ndryshime në faqe pasi e bleu atë për 44 miliardë dollarë në fund të tetorit – duke shkurtuar në mënyrë drastike stafin dhe duke mbikëqyrur ndryshimet e diskutueshme të politikave që kanë çuar në ndërprerje të shpeshta të shërbimit dhe kanë ndikuar në reputacionin e tij në proces, siç kanë vërejtur vëzhguesit e teknologjisë.

Ai gjithashtu ka paralajmëruar në mënyrë të përsëritur se Twitter mund të jetë në rrezik të falimentimit. Këtë muaj ai zbuloi se platforma ka një rënie prej 50% të të ardhurave nga reklamat.

Marrë nga: CNN

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME