Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREFIAT ECO BONUS

FIAT ECO BONUS

Propozimi i ri i FIAT për 500e, makinën elektrike më të shitur të qytetit, është një zbritje deri në 6000 euro dhe kësti i parë në vitin 2025. Falë programit të ri promovues FIAT ECO BONUS, nuk ka interes.

FIAT 500e bëhet më i përballueshëm se kurrë. Çdo pronar i ri i makinës elektrike të qytetit ul menjëherë koston e udhëtimit ditor në minimum pa ndotur atmosferën. Delegacioni grek propozon një program financimi me kushte të veçanta, ulje deri në 6000 euro dhe sigurisht dorëzim të menjëhershëm.

Ekziston edhe programi me paradhënie minimale 25%, interes nominal 8.95% dhe 36 ose 48 këste. Për të mos stresuar klientët e mundshëm në rast të ndonjë vonese në disbursimin e subvencionit ekzistues të qeverisë, shlyerja e këstit të parë do të fillojë në janar 2025 dhe deri atëherë FIAT merr përsipër koston e interesit të kapitalit të kredituar, duke siguruar një grejs periudhë pa interes.

FIAT 500e është gati për dorëzim në trupat Hatchback, 3+1 dhe Cabrio, me të gjitha nivelet e pajisjeve.

Me tre opsione të trupit – Hatchback klasik, praktik 3+1 me një derë shtesë të pasme dhe Cabrio unike – 500e fuqizohet nga një motor 118 PS dhe fuqizohet nga një bateri 42 kWh. Kapaciteti i tij është i mjaftueshëm për një distancë deri në 320 km në përdorim të përzier, ndërsa karikimi i shpejtë nga 0-80% zgjat vetëm 35 minuta dhe vetëm 5 minuta mjaftojnë për një distancë prej 50 km.

“Të tashmen” e jep edhe teknologjia e lartë dixhitale përmes shërbimeve të sofistikuara infotainment dhe UConnect, elementë që kontribuojnë në krijimin e ambientit ideal për një përditshmëri të këndshme urbane pa pagesë dhe me lëvizje të lirë në Unazën.

BONUS i ri ECO për 500e thjesht elektrike ofrohet me një përfitim prej 6000 euro për nivelin e pajisjeve la Prima dhe 4800 euro për pjesën tjetër. Në kombinim me ECO BONUS, zbatohen si garancia 5-vjeçare për pjesët mekanike që vijnë me të gjitha FIAT-et, ashtu edhe mbulimi 8-vjeçar i baterisë. Në këtë mënyrë, është bërë një ofertë e pakrahasueshme për modelin elektrik, i cili ka fituar titullin e makinës më të shitur të qytetit në tregun europian për dy vite radhazi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME