Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETJa ushqimet që largojnë nikotinën nga trupi juaj

Ja ushqimet që largojnë nikotinën nga trupi juaj

Nikotina është një kimikat në përbërjen e cigareve dhe shërben si një stimulant që mund të bllokojë funksionimin normal të qelizave nervore dhe muskulore.

Ajo mund të rritë rrahjet e zemrës, presionin e gjakut, madje mund të shtojë rrezikun e goditjes nga infarkti.

Në qoftë se je një duhanpirës dhe e ke të pamundur ta ndalosh, duhet të dish se disa ushqime ndihmojnë për ta nxjerrë nikotinën jashtë organizmit tuaj.

Ja 10 prej tyre:

Boronica e kuqe

TE GJITHA VETITE E BLUEBERRY (BORONICA E KUQE)

Brokoli

Brokoli, perimja ideale për stomakun – Epoka e Re

Fara gruri

Kosova Sot

Karota

Δυο χρόνια έτρωγα κάθε μέρα καρότα, είχα μείνει μισή! Ήμουν χάλια...» |  Zappit

Lakra jeshile

Lakra jeshile në disa raste mund të jetë e rrezikshme për shëndetin -  Lajmet e fundit - Zëri

Limoni

ABA Online

Portokajt

orange: calories and nutritional composition | Aprifel

Shega

Pse shega është një frut i shkëlqyeshëm për shëndetin tonë - Gazeta Express

Spinaqi

ABA Online

Xhinxheri

Xhinxheri dhe përfitimet e tij - Gazeta Si

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME