Wednesday, March 22, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKjo është situata në veri/ ARRSH: Në Qafë Thore-Theth vijon rënia e...

Kjo është situata në veri/ ARRSH: Në Qafë Thore-Theth vijon rënia e ortekëve, ka mbi 1 metra borë

Në aksin Qafë Thore-Theth në zonën e tuneleve, vijon rënia e ortekëve duke sjellë vështirësi për mjetet dhe punëtorët për pastrimin e rrugës.

Dendësia e borës mbi 1 metra.

ARRSH i bën thirrje shoferëve të tregojnë kujdes gjatë drejtimit të mjeteve, të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në zonat malore, të ulin shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: